Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > „Atrask save“ dalyviai – vėl Panevėžio TLK
Naujienos
„Atrask save“ dalyviai – vėl Panevėžio TLK
2017-09-04

Panevėžio teritorinė ligonių kasa (TLK) toliau tęsia bendradarbiavimą su Panevėžio teritorine darbo birža. Susipažinti su privalomojo sveikatos draudimo (PSD) sistema, jos principais, PSD įmokų mokėjimu ir kt. į Panevėžio TLK rugpjūčio 30-ąją atvyko jau septinta Lietuvos darbo biržos prie Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (LDB) projekto „Atrask save" dalyvių grupė. 15 jaunuolių, įgijusių aukštąjį išsilavinimą (vadybos, socialinio darbo, kineziterapijos, fizikos ir kt.) ir siekiančių rasti darbo, ligonių kasoje lankėsi ne tik ieškodami darbo, bet ir norėdami apskritai įgyti daugiau žinių, praversiančių jiems gyvenime.

 

 

DSC_1393 - Copy.JPG 

A. Levickienė svečiams papasakojo apie PSD sistemą ir jos principus. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

Administravimo skyriaus vedėja Asta Levickienė svečiams papasakojo apie PSD sistemą ir principus, Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto išlaidas ir pajamas, PSD administravimą vykdančias institucijas, Panevėžio TLK biudžetą ir įstaigos struktūrą, vidaus teisės aktus, pareigybes, galimybes įsidarbinti ligonių kasoje ir kt.

 

Svečiams taip pat pristatyta ligonių kasų misija ir vizija, vertybės, kokybės vadybos sistema, kalbėta apie PSDF biudžetui padarytos žalos išieškojimą, akcentuota, kad PSD garantuoja draudžiamiems asmenims sveikatos priežiūros paslaugų teikimą bei išlaidų už suteiktas paslaugas, vaistus ir medicinos pagalbos priemones kompensavimą. Tam, kad gautų šią garantiją, visi Lietuvos gyventojai  privalo nenutrūkstamai mokėti arba už juos yra mokamos nustatyto dydžio PSD įmokos.

 

Gyventojų aptarnavimo skyriaus (GAS) vyriausioji specialistė Laura Nakrošienė supažindino atvykėlius su GAS veikla, aiškino, dėl ko gyventojai kreipiasi į skyrių, kaip jame aptarnaujami, kokios administracinės paslaugos teikiamos.  

 

DSC_1422 - Copy.JPG 

 L. Nakrošienė supažindino svečius su GAS veikla,  teikiamomis administracinėmis paslaugomis. Panevėžio TLK nuotrauka.

 

 Kontrolės skyriaus vedėjas Edgaras Voras pažymėjo, kad apsidraudusiems PSD už gydymą mokėti nereikia, o jei prašoma, visada reikia klausti, ar galima paslaugą gauti nemokamai. Svečiai teiravosi, kaip elgtis pacientui, jei gydytojas prašo kyšio, klausė, ar gali šeimos gydytojo patys prašyti atlikti kraujo tyrimą, pastebėjo, jog kai kurie gydytojai būna nepatenkinti, kai į juos kreipiamasi pasitikrinti profilaktiškai ir kt.

 

DSC_1413.JPG 

E. Voras paaiškino apie mokamas paslaugas ir galimą kainų skirtumo mokėjimą tarp ligonių kasų apmokamos ir paciento pasirenkamos brangesnės paslaugos ar pan. Panevėžio TLK nuotrauka.

  

E. Voras atsakė į projekto dalyvių klausimus, paaiškino apie mokamas paslaugas ir galimą kainų skirtumo mokėjimą tarp ligonių kasų apmokamos ir paciento pasirenkamos brangesnės paslaugos ar vaisto, medicinos pagalbos priemonės, papasakojo, kokia yra siuntimo į konsultacijas tvarka ir pan.

 

Projekto dalyviams parodytas filmas apie Panevėžio TLK 20 metų veiklą, pasiūlyta Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos ir Panevėžio TLK leidinių.  

 

Jaunuolių, ieškančių darbo, susitikimus su įstaigų ir įmonių atstovais, įgyvendindami Lietuvos darbo biržos prie SADM projektą „Atrask save", organizuoja UAB „Inlinen" kartu su Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmais.

 

Panevėžio teritorinės ligonių kasos informacija

 
 

Kontaktai žiniasklaidai:

     Angelė Valentinavičienė

     Tel. (8 45) 526911, mob. +370 645 58016

     El. paštas angele.valentinaviciene@vlk.lt

 

Visi gyventojai rūpimus klausimus gali pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba

ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.