Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > „Žinoti sveika“: Valstybinė ligonių kasa informuos apie privalomąjį sveikatos draudimą
Naujienos
„Žinoti sveika“: Valstybinė ligonių kasa informuos apie privalomąjį sveikatos draudimą
2012-10-18

Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) vykdys visuomenės informavimo kampaniją „Žinoti sveika“, ypatingą dėmesį skirdama gyventojų – sveikųjų, sergančiųjų, apdraustųjų ir neapsidraudusiųjų – supratimo apie Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) fondo lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones gerinimui.

VLK užsakymu 2009 m., 2010 m. ir 2011 m. atlikti Lietuvos gyventojų nuomonės apie PSD sistemą, ligonių kasų ir sveikatos priežiūros įstaigų veiklą tyrimai parodė, kad draudžiamieji (nuolatiniai Lietuvos gyventojai, turintys prievolę mokėti PSD mokestį, draudžiamieji valstybės lėšomis ir kiti), turintys teisę naudotis PSD sistemos teikiamomis galimybėmis, nelabai supranta, kaip ši sistema veikia. Žmonės neretai ne tik nežino, kur ieškoti jiems svarbios informacijos, bet ir nepasinaudoja PSD lėšomis finansuojamomis prevencinėmis programomis, primoka už paslaugas, kurios dažnai teikiamos nemokamai, patiria įvairių sunkumų sveikatos priežiūros įstaigose ar įsigydami kompensuojamųjų vaistų bei medicinos pagalbos priemonių.

VLK vertinimu, daugiau žinodami apie valstybės laiduojamą medicinos pagalbą, sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarką gydymo įstaigose, PSD sistemą, ligonių kasų teikiamas paslaugas, draudžiamieji patys prisidės ir prie tokių skaudulių kaip neteisėtos priemokos, „savanoriškas atsilyginimas“ ir pan. šalinimo. Ypač svarbu atskleisti sveikatos draudimo naudą, skatinti žmones rūpintis savo ir šeimos narių apdraustumu, taip sutaupant lėšų ir laiko.

VLK skelbtame viešojo pirkimo visuomenės informavimo konkurse „Visuomenės ir tikslinių grupių informavimas apie privalomojo sveikatos draudimo lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, sveikatos sektoriuje vykstančius pokyčius, ligonių kasų veiklą ir funkcijas, susijusias su šių pokyčių įgyvendinimu, kampanijos (projekto) parengimas ir įgyvendinimas“ dalyvavo trys viešųjų ryšių bendrovės, pirmąją vietą užėmė UAB „Ministerium“ kartu su VšĮ „Socialiniai partneriai“ pasiūlymas. Antrąją ir trečiąją vietas užėmusių UAB „Publicum“ ir UAB „Gerų idėjų namai“ pasiūlymai buvo įvertinti palankiai, tačiau surinko mažiau balų. Visuomenės informuotumo projektui įgyvendinti skirta 300 tūkst. litų. Projektas turėtų būti įgyvendintas iki 2013 m. rugsėjo mėnesio.