Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Ūmi liga sugadino poilsį Latvijoje. Bet galėjo būti ir blogiau
Naujienos
Ūmi liga sugadino poilsį Latvijoje. Bet galėjo būti ir blogiau
2014-09-26

​Kaip ir daugelis Lietuvos šeimų, vasaras mėgstame leisti prie jūros. Jau daugelį metų vykstame į Latviją ramiai pailsėti prie Baltijos. Esu atsakinga keturių vaikų mama, tačiau nė nešovė į galvą, kad net tokioje netolimoje kelionėje galima susigadinti nervus ir patirti didelių išlaidų.

 

Kelias savaites ramiai ilsėjomės pajūryje, bet vieną dieną beveik visi šeimos nariai pasijutome prastai. Iš pradžių manėme, kad apsinuodijome maistu ir negalavimai greitai praeis. Tačiau jau kitą dieną dėl ūmaus virškinamojo trakto susirgimo su dviem mažamečiais vaikais atsidūrėme ligoninėje. Nežinau, kaip galėjome „pasigauti“ virusą, tačiau vaikų savijauta buvo ypač prasta.

 

Latvijos ligoninėje stengėmės, kad vaikams būtų atlikti visi įmanomi tyrimai, nes reikėjo kuo skubiau identifikuoti ligą. Kadangi visa šeima buvome apsidraudę privačioje draudimo bendrovėje, nė nesukome galvos dėl paslaugų kainų. Kai mums pasakė, kad suma yra keli tūkstančiai eurų, net žagtelėjome, nes tiek papildomų pinigų neturėjome.

 

Ligoninėje mums paaiškino, kad jei neturime Europos sveikatos draudimo kortelės, pagal Latvijoje galiojančią tvarką, turime iškart mokėti už medicinos paslaugas. Žinojome, kad sugrįžus į Lietuvą su mumis būtų atsiskaičiusi draudimo bendrovė, tačiau tai būtų užtrukę.

 

Latvijos medikai buvo labai geranoriški ir kaip išeitį pasiūlė išsiimti laikinai Europos sveikatos draudimo kortelę pakeičiantį sertifikatą. Jau buvome pradėję prašinėti artimųjų finansinės pagalbos, nes tikrai nesitikėjome, kad tokį sertifikatą mums greitai išduos, bet dokumentas faksu iš Lietuvos buvo atsiųstas per pusvalandį.

 

Deja, nepamenu moters vardo, su kuria bendravau, kai paskambinau į Vilniaus teritorinę ligonių kasą, tačiau esu be galo dėkinga jai už operatyvumą ir supratingumą.

 

 

Vilniaus teritorinė ligonių kasa. Dainiaus Labučio (ELTA) nuotrauka

 

Esame įpratę keikti biurokratinį darbą dirbančius žmones. O Vilniaus teritorinėje ligonių kasoje moteris kantriai išsiaiškino situaciją ir paaiškino, ką turiu daryti ir sertifikatas po pusvalandžio jau buvo gydymo įstaigoje. Darbuotoja priminė, kad tokiais atvejais turėčiau turėti Europos sveikatos draudimo kortelę, kuri garantuoja nemokamą būtiną medicininę pagalbą visose Europos Sąjungos šalyse.

 

Žinoma, pati esu kalta – nepagalvojau, kad išvykus gali nutikti tokių nelaimių. Šiuo laišku noriu padėkoti Vilniaus teritorinei ligonių kasai ir paraginti kitus: kai ruošitės poilsiauti, pasirūpinkite Europos sveikatos draudimo kortele.

 

Publikuota www.lrytas.lt skiltyje Bendraukime