Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Svarbu: šiemet sveikatos draudimą garantuoja 30 metų ir 6 mėnesių būtinasis darbo stažas
Naujienos
Svarbu: šiemet sveikatos draudimą garantuoja 30 metų ir 6 mėnesių būtinasis darbo stažas
2018-04-25

Į Šiaulių teritorinę ligonių kasą kreipęsis niekur nedirbantis šiaulietis teiravosi, ar jam reikia savarankiškai mokėti sveikatos draudimo įmokas. 32 metų darbo stažą turintis gyventojas klausė, kokius dokumentus turi pateikti, jei nesiregistruoja darbo biržoje, bet nori susitvarkyti draustumą privalomuoju sveikatos draudimu.


Primename, kad nedirbantys darbingo amžiaus žmonės, turintys įstatymu nustatytą būtinąjį darbo stažą valstybinei socialinio draudimo senatvės pensijai gauti, privalomuoju sveikatos draudimu draudžiami valstybės lėšomis. Nuo 2018 metų būtinasis darbo stažas senatvės pensijai gauti yra pailgintas iki 30 metų ir 6 mėnesių vietoje buvusių 30 metų.


Svarbu žinoti, kad nuo šių metų prasidėjo dešimtmetį truksiantis būtinojo senatvės pensijos stažo ilginimo procesas – kasmet jis pailgės pusmečiu, kol pasieks 35 metus, todėl ir sveikatos draudimo garantijai kasmet reikės vis ilgesnio būtinojo darbo stažo.


„Taigi šiemet bedarbiams, turintiems 30 metų ir 6 mėnesių būtinąjį darbo stažą, nereikia patiems savarankiškai mokėti privalomojo sveikatos draudimo įmokų. Sveikatos draudimą jiems garantuoja darbo stažas. Tik reikėtų laiku susitvarkyti būtinus dokumentus", – įspėja Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė.


IMG_9165.JPG Šiaulių teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Dalia Miniauskienė. Šiaulių TLK nuotrauka.


Gyventojo duomenys apie jo sukauptą stažą, jei pats žmogus nesikreipė į „Sodrą" dėl stažo apskaičiavimo ar pažymos apie stažą, Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registre neatsiranda savaime. Tad pirmiausiai gyventojui reikia kreiptis į „Sodrą". Stažas skaičiuojamas, pateikus prašymą „Sodrai": atvykus į „Sodros teritorinį skyrių, paštu, per pasiuntinį; elektroniniu būdu, prisijungus prie „Sodros" elektroninės sistemos. Kai bus sutvarkyta ši informacija, ją gaus ir Draudžiamųjų privalomuoju sveikatos draudimu registras, ir žmogus bus priskirtas draudžiamųjų valstybės lėšomis grupei. Tuomet jis galės kreiptis į gydymo įstaigą dėl paslaugų, kompensuojamų Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis.


Jei šį stažą turintys asmenys vis dar dirba arba po kurio laiko įsidarbina, įregistruoja savarankišką veiklą, privalomojo sveikatos draudimo įmokos atskaitomos iš jo atlyginimo arba mokamos savarankiškai nuo kiekvienos veiklos pajamų.


Primename, kad yra patogi galimybė net neišėjus iš namų pasitikrinti, ar žmogus apdraustas privalomuoju sveikatos draudimu. Tai galima padaryti Šiaulių teritorinės ligonių kasos interneto svetainės www.siauliutlk.lt skyrelyje „Ar esate draustas", suvedus reikiamus duomenis. Apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu sveikatos priežiūros paslaugos teikiamos tose gydymo įstaigose, kurios yra sudariusios sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl šių paslaugų teikimo. Informaciją apie sveikatos priežiūros įstaigas ir jų teikiamas paslaugas galite rasti Šiaulių teritorinės ligonių kasos interneto svetainėje.


Šiaulių TLK informacija


Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596135

El. p. irena.budriene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.