Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šiaulių universiteto gimnazijos moksleiviai domėjosi privalomuoju sveikatos draudimu
Naujienos
Šiaulių universiteto gimnazijos moksleiviai domėjosi privalomuoju sveikatos draudimu
2019-11-12
Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė  susitiko su Šiaulių universiteto gimnazijos baigiamųjų klasių mokiniais. Susitikime kalbėta aktualiomis temomis: apie valstybės garantuojamą sveikatos priežiūrą moksleiviams ir studentams – studijuojantiems Lietuvoje ar užsienyje, galimybę gauti Europos sveikatos draudimo kortelę.
 
Lapkričio 6 d. įvykusiame susitikime Šiaulių teritorinės ligonių kasos atstovė gimnazistams pabrėžė, kad valstybės laiduojama asmens sveikatos priežiūra Lietuvos sveikatos sistemos įstaigose teikiama nemokamai. Gydymo įstaigose, turinčiose sutartis su teritorinėmis ligonių kasomis dėl gydymo paslaugų išlaidų apmokėjimo, apdraustiesiems privalomuoju sveikatos draudimu pirminės ambulatorinės, o gavusiems šeimos gydytojo siuntimą – ir stacionarinės, reabilitacijos paslaugos, reikiami tyrimai ir konsultacijos yra kompensuojamos. Už šias paslaugas gydymo įstaigoms sumoka ligonių kasos PSDF biudžeto lėšomis.
 
I. Kvedarienė paaiškino, kad, gaudami pirminės odontologinės priežiūros paslaugas, apdraustieji turi primokėti už plombines medžiagas ir vienkartines priemones, tačiau moksleiviams už šias medžiagas ir priemones mokėti nereikia – jiems teikiamos visiškai kompensuojamos odontologinės priežiūros paslaugos. Dėl šių paslaugų reikėtų kreiptis į pirminės sveikatos priežiūros įstaigos, prie kurios moksleivis yra prisirašęs, odontologą.
 
Šiaulių TLK atstovė priminė, kad valstybės lėšomis draudžiami mokiniai, besimokantys pagal bendrojo ugdymo arba profesinio mokymo programas, nepilnamečiai, studentai, studijuojantys pagal nuolatinės arba dieninės studijų formų programas, užimtumo tarnyboje užsiregistravę bedarbiai, vienas iš tėvų, auginantis vaiką iki 8 metų ar du vaikus ir daugiau nepilnamečių vaikų, pensijų arba šalpos kompensacijų gavėjai, neįgalieji, neįgalų žmogų slaugantieji. Už šiuos asmenis privalomojo sveikatos draudimo (PSD) įmokas sumoka valstybė. Kiti įmokas privalo mokėti patys arba už juos sumoka darbdavys.
 
Ligonių kasos atstovė pabrėžė, kad išvykusieji studijuoti Europos Sąjungos šalių aukštosiose mokyklose taip pat yra drausti PSD, tačiau privalo susitvarkyti privalomojo sveikatos draudimo  dokumentus. Deklaruoti išvykimo iš Lietuvos nereikia. Pasak I. Kvedarienės, studijuojančiųjų ES šalių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose draustumas PSD valstybės lėšomis įsigalioja, kai teritorinei ligonių kasai (TLK) pateikiamas asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas ir universiteto išduota oficiali akademinė pažyma originaliame aukštosios mokyklos blanke, patvirtinanti, kad jaunuolis studijuoja šiame universitete. Aukštosios mokyklos kvietimas studijuoti šiuo atveju netinka.
 
Studentams, pateikusiems TLK būtinus dokumentus, išduodama Europos sveikatos draudimo kortelė (ESDK). Prašymą TLK jie gali pateikti patys arba per įgaliotą asmenį. Ši kortelė patvirtina studijuojančiojo teisę gauti privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis apmokamas būtinosios medicinos pagalbos paslaugas. Turėdami ESDK, studentai gali būti garantuoti, kad prireikus,  gaus būtinosios medicinos pagalbos paslaugas pagal tos šalies, kurioje studijuoja, įstatymais nustatytą tvarką.
 
Ką jaunuoliai turi žinoti apie sveikatos paslaugas.png 
Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia

 

Daugiau infografikų rasite čia.

 
 
Šiaulių teritorinė ligonių kasa

 

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.