Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šiaulių teritorinės ligonių kasos veikla aptarta darbuotojų susirinkime
Naujienos
Šiaulių teritorinės ligonių kasos veikla aptarta darbuotojų susirinkime
2019-07-08
Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) veikla ir pacientams palankios naujovės aptartos visuotiniame darbuotojų susirinkime. Dėkodama kolektyvui už gerą darbą direktoriaus pavaduotoja Dalia Miniauskienė citavo Justiną Marcinkevičių: „jei iš viso yra pašaukimas, tai kilniausias pašaukimas yra darbas“.

Vadovė atkreipė dėmesį, kad kasmet auga Šiaulių TLK su asmens sveikatos įstaigomis sudarytų sutarčių skaičius. Per pastaruosius penkerius metus Šiaulių TLK su gydymo įstaigomis pasirašytų sutarčių skaičius išaugo 46 sutartimis. Taip plečiamas tinklas gydymo įstaigų, kuriose pacientai gali gauti kokybiškas ir saugias paslaugas, apmokamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF).

IMG-2520-5505-s460x284.jpg
Šiaulių TLK veikla ir pacientams palankios naujovės aptartos visuotiniame darbuotojų susirinkime.
Šiaulių TLK nuotr.

Išaugo ir 2019 m. Šiaulių TLK PSDF biudžetas – šiemet numatyta pacientams suteikti šeštadaliu daugiau paslaugų nei pernai. Šiųmetis Šiaulių TLK PSDF biudžetas už pernykštį didesnis net 33 mln. eurų, t. y. 16 procentų. Pirminės ambulatorinės asmens sveikatos priežiūros paslaugoms PSDF lėšų šiemet skirta 8,7 mln. euro arba 30,3 procento daugiau nei pernai. Greitosios medicinos pagalbos paslaugoms skirta 830 tūkst. eurų arba 11,2 procento daugiau nei pernai, slaugos, ambulatorinėms ir stacionarinėms asmens sveikatos priežiūros paslaugoms – 14,4 mln. eurų arba beveik 12 procentų daugiau nei pernai, brangiesiems tyrimams ir procedūroms – 1,05 mln. eurų arba 13 procentų daugiau nei pernai.

Kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms iš Šiaulių TLK PSDF biudžeto šiemet skiriama beveik 4,9 mln. eurų arba 17 procentų daugiau nei pernai, sveikatos programoms ir kitoms sveikatos draudimo išlaidoms kompensuoti – 2,36 mln. eurų arba 37 procentais daugiau nei pernai, dantų protezavimo paslaugoms – 1,9 mln. eurų arba 59 procentais daugiau nei pernai.

Nuo 26 iki 89 procentų per metus išaugo ir elektroninių receptų kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms (MPP) išrašymo apimtys. Siekiama, kad elektroninių receptų išrašymas ir toliau didėtų.

D. Miniauskienė priminė apie pacientams palankius pakeitimus ir naujoves: jau pernai gruodį nuo 24 iki 52 paslaugų per kalendorinius metus padidintas PSDF biudžeto lėšomis apmokamų ambulatorinių slaugos paslaugų namuose skaičius, nuo šiemet praplėstas asmenų, turinčių teisę gauti dantų protezavimo paslaugas, kompensuojamas PSDF biudžeto lėšomis, sąrašas – įtraukti asmenys, kuriems taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos. Be to, nuo šiemet padidintos šeimos gydytojo komandos teikiamų paslaugų bazinės kainos – gydymo įstaigoms sudarytos sąlygos įsidarbinti papildomą šeimos gydytojo komandos paslaugas teikiantį slaugytojo padėjėją, gyvensenos medicinos specialistą, socialinį darbuotoją ar kineziterapeutą.

Apžvelgdama asmens sveikatos priežiūros įstaigų, vaistinių ir kitų įstaigų bei įmonių, sudariusių sutartis su VLK ir TLK veiklos priežiūrą, D. Miniauskienė atkreipė dėmesį, kad daugiausiai konsultacijų įstaigoms teikia Šiaulių teritorinės ligonių kasos Sutarčių ir Kontrolės skyriai, aktyviai konsultuoja ir Statistikos bei analizės skyriaus, Administravimo skyriaus specialistai. Įstaigos yra ne tik konsultuojamos, stebima jų veikla informacinėje sistemoje „Sveidra“, bet ir vykdomos kontrolės procedūros. Abipusiai naudinga įstaigų veiklos priežiūros sritis – stebėsenos metu atrinktų klaidingai užpildytų statistinių kortelių tikslinimas. PSDF biudžetui nepadaroma žala, o įstaiga išvengia nuostolių, kuriuos būtų patyrusi, jei tektų atlyginti padarytą žalą. 2018 m. Šiaulių TLK kontrolės procedūrų metu nustatyta žala PSDF biudžetui siekė 19,6 tūkst. eurų ir yra sumažėjusi net 67,6 tūkst. eurų, palyginti su 2017 metais.

47861839441_7a6553252c_o.png

Šį infografiką galite atsisiųsti iš čia.

 

Daugiau infografikų rasite čia.


Šiaulių TLK informacija

Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.