Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje lankėsi moksleiviai
Naujienos
Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje lankėsi moksleiviai
2019-05-24

Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) lankėsi Šiaulių Gytarių progimnazijos septintų ir aštuntų klasių mokiniai, besidomintys įvairiomis profesijomis ir norintys sužinoti, kokių sričių profesionalai dirba Šiaulių TLK. Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja Inga Kvedarienė mokiniams  papasakojo apie ligonių kasų funkcijas ir specialistus, kurie atlikdami savo darbą prisideda prie šių funkcijų vykdymo.

 

Kadangi ligonių kasos vykdo gana daug ir įvairių funkcijų, pavyzdžiui, sudaro sutartis su sveikatos priežiūros įstaigomis ir apmoka joms už draudžiamiesiems suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuoja draudžiamiesiems galūnių, sąnarių ir organų protezų įsigijimo ir protezavimo, vaistų ir medicinos pagalbos priemonių įsigijimo išlaidas, kontroliuoja  sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto, kiekį ir kokybę bei draudžiamiesiems teikiamų sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą ir tinkamumą, šioms funkcijoms vykdyti reikia įvairiausių profesijų žmonių. Šiaulių TLK dirba gydytojai, farmacijos specialistai, ekonomistai, buhalteriai, visuomenės sveikatos ir informacinių technologijų specialistai, teisininkai ir kitų sričių profesionalai, kad visi šie darbai ir funkcijos būtų atlikti laiku ir kokybiškai.  

 

 

Susitikimo metu buvo kalbėta apie privalomojo sveikatos draudimo teikiamą naudą. Šiaulių TLK nuotrauka.

 

Pranešėja priminė mokiniams, kad asmenis iki 18 metų privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) draudžia valstybė. Draustumas valstybės lėšomis užtikrinamas bendrojo lavinimo, profesinių, aukštesniųjų ir aukštųjų mokyklų dieninių skyrių moksleiviams ir studentams, taip pat Lietuvos Respublikos piliečiams ir kitų valstybių piliečiams, nuolat gyvenantiems Lietuvoje ir studijuojantiems Europos Sąjungos valstybių narių aukštųjų mokyklų dieniniuose skyriuose.

 

„Jaunuoliai, kurie nebesimoko pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, nevykdo jokios darbinės veiklos ir nėra draudžiami valstybės lėšomis dėl kitų priežasčių – nepatenka į PSD draudžiamųjų kategorijas ir turi už save kas mėnesį mokėti PSD įmokas", – pabrėžė Šiaulių TLK Gyventojų aptarnavimo skyriaus vedėja I. Kvedarienė.

 

 

 

Išvykstantiesiems studijuoti į Europos Sąjungos valstybių narių aukštąsias mokyklas pagal nuolatinės studijų formos studijų programas, sveikatos draudimas Lietuvoje patvirtinamas tik tada, kai TLK pateikiama ant firminio aukštosios mokyklos blanko parašyta akademinė pažyma, patvirtinanti, kad jaunuolis studijuoja aukštojoje mokykloje, ir asmens tapatybę patvirtinantis dokumentas. Studentai PSD draudžiami vieneriems mokslo metams, todėl pažymą iš aukštųjų mokyklų turi pristatyti kiekvienais mokslo metais.

 

Sumoka.jpg 

Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:
Irena Budrienė
Šiaulių teritorinės ligonių kasos
Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė
Tel. (8 41) 596 135

El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt

 

Ligonių kasos kviečia:

 
Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.