Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šiaulių TLK parodoje konsultuos ir išduos ESDK korteles
Naujienos
Šiaulių TLK parodoje konsultuos ir išduos ESDK korteles
2019-11-28
Lapkričio 28 – 30 dienomis ligonių kasų paslaugos gyventojams bus pristatytos Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2019“. Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) stende lankytojams bus išduodamos Europos sveikatos draudimo kortelės (ESDK) ir teikiamos konsultacijos aktualiais privalomojo sveikatos draudimo (PSD) klausimais. Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistės papasakos apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas, paaiškins, kokiais atvejais pacientams skiriama medicininė reabilitacija, pristatys ligonių kasų apmokamą dantų protezavimo tvarką ir kitus svarbius dalykus.
 
Šiaulių TLK darbuotojai parodos metu kvies dalyvauti ligų prevencijos programose, dalys informacinius bukletus, primins, kad apdraustiesiems PSD ir prie gydymo įstaigos prisirašiusiems asmenims PSDF lėšomis apmokamos šeimos gydytojo paslaugos, jo paskirti tyrimai, pirminės odontologo paslaugos.
 
Galimybe parodos metu Šiaulių TLK stende įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę kasmet pasinaudoja vis daugiau gyventojų. Atsiimdami ESDK gyventojai klausia, kokias sveikatos priežiūros paslaugas, lankantis Europos šalyse, apdraustajam garantuoja ESDK, o kokiais atvejais žmogui tenka mokėti pačiam. Kai prireikia greitosios pagalbos, tyrimų, tenka gulėti ligoninėje, pateikus ESDK už minėtas būtinosios medicininės pagalbos paslaugas mokėti nereikia. ESDK neužtikrina paciento priemokų ir transportavimo išlaidų kompensavimo, jei dėl nelaimingo atsitikimo ar ligos užsienyje tenka vykti namo, taip pat negarantuoja planinės sveikatos priežiūros paslaugų išlaidų apmokėjimo.
 
Klausimas apie medicininę  reabilitaciją – taip pat vienas iš dažniausių, kurį konsultacijų parodoje metu lankytojai užduoda ligonių kasų specialistėms. Gyventojams paaiškinama, kad medicininės reabilitacijos paslaugos teikiamos ligoniams po sunkių operacijų, ligų ir traumų arba sergantiesiems lėtinėmis ligomis. Kiekvienu konkrečiu atveju apie reabilitacijos reikalingumą sprendžia gydantysis gydytojas, remdamasis fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojo rekomendacijomis. Kokia reabilitacinio gydymo rūšis ir gydymo trukmė bus pasirinkta, priklauso nuo paciento būklės, ligos sunkumo, kartais – neįgalumo lygio ir nustatymo termino.
 
Į reabilitaciją dėl tos pačios ligos apdraustieji pagal indikacijas siunčiami tik vieno kurso per vienerius kalendorinius metus Vaikams toks apribojimas netaikomas: jei yra indikacijų, dėl tos pačios ligos vaikai gali vykti į reabilitaciją ir kelis kartus per metus. Pacientą reabilitacijai siunčiantis gydytojas privalo informuoti apie visas atitinkamo profilio medicininės reabilitacijos paslaugas teikiančias įstaigas. Reabilitacijos įstaigą pacientas turi teisę pasirinkti pats. Gydytojui paskyrus reabilitacinį gydymą, pacientui nereikia rūpintis jokiomis pažymomis. Siuntimo dokumentus per informacinę sistemą elektroniniu būdu sutvarko siunčiantis gydytojas kartu su TLK.
 
Šiaulių TLK informacija​
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.