Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šiaulių TLK parodoje iš lankytojų sulaukė grįžtamojo ryšio
Naujienos
Šiaulių TLK parodoje iš lankytojų sulaukė grįžtamojo ryšio
2019-12-09
Šiaulių teritorinė ligonių kasa tradiciškai savo paslaugas gyventojams pristatė Šiaulių verslo ir pasiekimų parodoje „Šiauliai 2019“. TLK stende lankytojai turėjo galimybę įsigyti Europos sveikatos draudimo kortelę (ESDK) ir pateikti klausimų Gyventojų aptarnavimo skyriaus specialistėms apie privalomojo sveikatos draudimo (PSD) teikiamas garantijas. Parodos lankytojų teigimu, išgirsta informacija apie Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas bus ypač naudinga lankantis gydymo įstaigose.
 
Parodos metu ligonių kasų specialistės konsultavo ne vieną pacientą, norintį planinę operaciją atlikti privačioje gydymo įstaigoje. Šiems pacientams priminta, kad apdraustieji privalomuoju sveikatos draudimu (PSD) kreipdamiesi planinės paslaugos turėtų pasidomėti, ar pasirinkta įstaiga yra sudariusi sutartį su jų gyvenamosios vietos teritorine ligonių kasa (TLK) dėl jiems reikalingos paslaugos apmokėjimo. Tai galima išsiaiškinti susisiekus su ligonių kasos konsultantais arba apsilankius TLK interneto svetainėje. Jeigu įstaiga sudariusi sutartį, paslauga apdraustajam nekainuos –  bus apmokėta PSDF biudžeto lėšomis.
 
Ypač svarbu tuo pasidomėti prieš planuojamą apsilankymą privačioje gydymo įstaigoje, kurioje pacientų gali būti prašoma susimokėti už operaciją arba kitas asmens sveikatos priežiūros paslaugas galimai klaidinant, kad išlaidų kompensaciją jie atsiims ligonių kasoje. Pasirašytinai sutikę sumokėti už paslaugą, kompensacijų gyventojai iš ligonių kasos negauna, nes toks kompensavimo būdas nenumatytas teisės aktuose. Primename, kad ligonių kasos sudaro sutartis su gydymo įstaigomis ir joms apmoka už gyventojams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas.
 
Pasitaiko atvejų, kai privačios gydymo įstaigos sutartis su TLK sudaro ne dėl visų sveikatos priežiūros paslaugų apmokėjimo, todėl gali teikti ir mokamas paslaugas. Prieš kreipiantis į tokias  įstaigas, reiktų išsiaiškinti, ar pacientui reikalingos paslaugos bus teikiamos nemokamai. Svarbu žinoti, kad pas gydytojus specialistus siunčiantis gydytojas pacientui privalo nurodyti bent tris gydymo įstaigas, kuriose galima gauti PSDF biudžeto lėšomis apmokamas sveikatos priežiūros paslaugas.
 
Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija 
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.