Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šiaulių TLK atidaryta menininkų paroda apie kepenų ligas
Naujienos
Šiaulių TLK atidaryta menininkų paroda apie kepenų ligas
2017-03-29

Šiaulių teritorinėje ligonių kasoje (TLK) trečiadienį atidaryta Vilniaus dailės akademijos (VDA) Kauno fakulteto menininkų paroda „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs“. Jau trečius metus vykstantis projektas siekia atkreipti visuomenės dėmesį į pavojingomis ligomis sergančius žmones, mažinti socialinę atskirtį ir stereotipus.

 

 

Parodos atidarymo akimirka. Šiaulių TLK nuotrauka.

 

Šio projekto kuratorės Gintarės Gudaitienės žodžiais, pirmą kartą toks meno projektas inicijuotas 2014 metais, kai 150 menininkų iš daugiau nei 80 šalių, įkvėpti pacientų istorijų, savo darbais siekė parodyti hepatito C poveikį žmogui iš sergančio žmogaus perspektyvos ir, pasitelkę meno kalbą, didinti žinomumą apie šią infekciją. Lietuvos menininkų darbų paroda, kurioje pavaizduotos Lietuvos pacientų ligos istorijos, eksponuota Tarptautiniame kepenų ligų (EASL) kongrese.   

 

2015 m. į kvietimą prisidėti prie projekto „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš“ atsiliepė 16 menininkų iš VDA Kauno fakulteto. Ši iniciatyva buvo įgyvendinta kartu su Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) Kauno klinikų profesoriais ir gydytojais, padėjusiais pacientams ir menininkams suprasti ligą bei meno kalba parodyti sergančiojo emocijų spektrą – nuo baimės ir nevilties iki tikėjimo, kad galima pasveikti.

 

Paroda puikiai tinka Šiaulių TLK erdvėje. Šiaulių TLK nuotrauka.

 

2016 m., kaip šio projekto tęsinys, inicijuotas naujas projektas „Perspektyvos: menas, kepenų ligos ir aš pasveikęs“. Jo rezultatas – meninėmis raiškos priemonėmis vaizduojamos pasveikusiųjų nuo hepatito C emocijos: begalinis džiaugsmas, optimizmas, pasitikėjimas ir visiškai pasikeitusi gyvenimo kokybė. Projekte dalyvavo 17 menininkų iš VDA Kauno fakulteto, LSMU Kauno klinikų gydytojai ir nuo hepatito C pasveikę pacientai. 

 

ŠiauliųTLK patalpose eksponuojama dvylika 2016 m. projekto darbų. Paroda, į Šiaulius atkeliavo iš Panevėžio TLK,  įstaigoje veiks iki gegužės 9 dienos, o vėliau ji keliaus į Klaipėdos TLK.

 

2016 m. paroda eksponuota Sveikatos apsaugos ministerijoje (SAM), Valstybinėje ligonių kasoje prie SAM, Vilniaus TLK ir VšĮ Antakalnio poliklinikoje. 

 

 Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596 135

El. paštas: irena.budrienė@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888. ​