Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Sveikatos priežiūros įstaigoms rekomenduota papildomai gautas lėšas skirti medikų atlyginimas didinti
Naujienos
Sveikatos priežiūros įstaigoms rekomenduota papildomai gautas lėšas skirti medikų atlyginimas didinti
2018-05-07

Neseniai vykusiame naujos kadencijos Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) Stebėtojų tarybos posėdyje aptartas Šiaulių (TLK) skirtas 2018 m. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžetas, su asmens sveikatos priežiūros įstaigomis (ASPĮ) sudarytos sutartys, pristatytas 2017 m. PSDF biudžeto vykdymas, aprobuoti Šiaulių TLK 2017 m. biudžeto vykdymo ir finansinių ataskaitų rinkiniai bei apsvarstytos 2018 m. Šiaulių TLK išlaidos ir pareigybių sąrašas.


 

Stebėtojų taryba posėdžio pradžioje išsirinko savo naująjį pirmininką ir jo pavaduotoją. Pirmininku išrinktas Marcijonas Urmonas,  Joniškio rajono savivaldybės atstovas, o jo pavaduotoju – Gedeminas Vyšniauskas, Šiaulių miesto savivaldybės tarybos narys. Stebėtojų taryba taip pat nusprendė kreiptis į savivaldybių meru​​​s, savivaldybių gydytojus su prašymu pasiūlyti kandidatūras į TLK taikinimo komisiją.

​​​​​

​​​

VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas, Šiaulių TLK Sutarčių skyriaus vedėja Sigrida Kubilienė ir Šiaulių TLK direktorius Remigijus Mažeika. ​Šiaulių TLK nuotrauka.​​


 

Šiaulių TLK direktorius Remigijus Mažeika informavo apie 2017 m. PSDF biudžeto vykdymą: panaudota 99,21 proc. asmens sveikatos priežiūros paslaugoms apmokėti skirtų lėšų, 96,5 proc. – kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms, 102,91 proc. –  medicininei reabilitacijai ir sanatoriniam gydymui, 99,71 proc. – brangiems tyrimams ir procedūroms ir 98,02 proc. –sveikatos programoms.


 

Pristatydamas TLK PSDF biudžeto išlaidų asmens sveikatos priežiūros paslaugoms struktūrą ir pokyčius per pastaruosius trejus metus, Šiaulių TLK vadovas atkreipė dėmesį į teigiamą tendenciją – stacionaro paslaugų teikimas palaipsniui mažėja, bet didėja apmokėjimas už pirminės ambulatorinės priežiūros skatinamąsias paslaugas ir gerus darbo rezultatus. Vadinasi, pacientams, gaunantiems kokybiškesnes pirminės sveikatos priežiūros paslaugas, nebereikia daug laiko praleisti ligoninėse. Pacientas jau pirminėje grandyje gauna europinio lygio paslaugas – gali greitai, kokybiškai, saugiai išsitirti ir gauti reikalingą gydymą. Daugiau teikiama sąnarių endoprotezavimo paslaugų, ypač Radviliškio ligoninėje, gimdymo paslaugos nežymiai auga Regioninėje Telšių ligoninėje.


 

TLK direktorius informavo apie mažėjančias  dantų protezavimo eiles bei palaipsniui didėjantį  gydytojų ir slaugytojų vidutinį darbo užmokestį rajono, regiono ir respublikinėje ligoninėse. 


 

Sėkmingai įgyvendinus kainų mažinimo priemones, 2017 m. PSDF biudžeto išlaidos kompensuojamiesiems vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms sumažėjo beveik vienu milijonu eurų.


 

TLK direktorius R. Mažeika atsakė į M. Urmono  klausimą dėl ligonių, ypač vaikų, parvežimo namo. Pasitaiko atvejų, kai greitosios medicinos pagalbos (GMP) automobilis atvežęs pacientus iš rajono į  Respublikinę Šiaulių ligoninę vakare ar naktį, išvažiuoja, o gydytojas nustato, kad atvežtam ligoniui nėra būtinas stacionarinis gydymas. Tokiu atveju ligonis nebeturi galimybių grįžti namo. Ligoniui, kuriam nėra būtinas stacionarinis gydymas, rekomenduojama nakčiai pritaikyti stebėjimo paslaugą, o rytą, jeigu yra poreikis, bendradarbiaujant su savivaldybių socialinių paslaugų centrais, organizuoti ligonio parvežimą. Dar geriau, jei stebėjimo paslauga būtų suteikta rajonų ligoninių priėmimo ir skubios pagalbos skyriuose, tuomet ligonio net nereikėtų vežti į Šiaulius.


 

Didėja finansavimas už pacientams teikiamas sveikatos priežiūros paslaugas


 

Pristatydamas 2018 m. Šiaulių TLK skirtą PSDF biudžetą ir su ASPĮ sudarytas Šiaulių TLK direktorius R. Mažeika informavo apie didėjantį finansavimą už pacientams teikiamas įvairias sveikatos priežiūros paslaugas.


 

Nuo 2018 m. sausio 1 d. 18,4 proc. (nuo 3,97 balo iki 4,7 balo) padidėjo pirminės ambulatorinės psichikos sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos, o nuo šių metų balandžio 11 d. gydytojas psichiatras, psichikos sveikatos slaugytojas, socialinis darbuotojas ir medicinos psichologas ne mažiau kaip 30 valandų per savaitę  (po 6 valandas 5 dienas per savaitę) pacientams privalo teikti pirmines ambulatorines psichikos sveikatos priežiūros paslaugas. Anksčiau tokias paslaugas reikalauta teikti ne mažiau kaip 20 valandų per savaitę.


 

Šiemet įvestos ir naujos skatinamosios paslaugos už paciento būklės psichodiagnostinį įvertinimą, įtariant bandymą nusižudyti, už pirminę psichologinę – psichoterapinę intervenciją bei ankstyvąjį alkoholio vartojimo rizikos vertinimą. GMP paslaugos nuo 2018 m. liepos 1 d. bus apmokamos už pacientų, kuriems namuose taikoma dirbtinė plaučių ventiliacija, pervežimus iš stacionarinės ASPĮ po gydymo į namus arba iš namų į stacionarinę ASPĮ toliau tirti ir gydyti. Paslaugos bazinė kaina, kai GMP brigada nuvažiuoja iki 100 kilometrų – 20,3 balo, kai GMP brigada nuvažiuoja daugiau nei 100 kilometrų – 40,59 balo.


 

Joniškio rajono savivaldybės GMP stočiai papildomai skirta 12,3 tūkst. eurų. Papildomos lėšos skirtos atsižvelgus į padidėjusį per parą pacientų pervežimų kiekį, nes nuo pernai metų balandžio Joniškio ligoninėje nebeteikiamos aktyviajam gydymui priskiriamos stacionarinės paslaugos vaikams.


 

Nuo 2018 m. sausio nustatyta naujo ultragarsinio tyrimo su kontrastine medžiaga bazinė kaina – 107,70 balo. Nuo 2018 m. balandžio pasikeitė vaikų raidos sutrikimų ankstyvosios reabilitacijos (VRSAR)  dienos stacionaro paslaugų bazinės kainos: kai vaiko raida A – 35,06 balo (buvo 19,7 balo), kai vaiko raida B – 41,36 balo (buvo 19,7 balo). Nauja paslauga – išplėstinė VRSAR specialistų komandos konsultacija įvertinta 35,06 balo. Iš viso šiemet ASPĮ VRSAR dienos stacionaro paslaugoms papildomai skirta 366 tūkst. eurų.


 

Nuo 2018 m. gegužės iki 14 procentų didinamos bazinės kainos bei finansavimas ir už pirmines ambulatorines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, skubią konsultacinę sveikatos priežiūros pagalbą bei paslaugas, teikiamas pagal prevencines programas. Už Greitosios medicinos pagalbos paslaugas bazinės kainos bei finansavimas didinamas 13 procentų, už slaugos ir dantų protezavimo paslaugas – 12 procentų. Dešimtadaliu didėja ir finansavimas už stacionarines asmens sveikatos priežiūros paslaugas, dienos chirurgijos paslaugas, brangiuosius tyrimus ir procedūras, atliekamas ambulatorinėmis sąlygomis, bei paslaugas, teikiamas pagal Transplantacijos programą.


 

Asmens sveikatos priežiūros įstaigoms primygtinai rekomenduojama papildomai skirtas lėšas naudoti sveikatos priežiūros specialistų darbo užmokesčiui didinti, prioritetą teikiant mažiausiai uždirbantiems specialistams.

 


 

​Šiaulių TLK informacija


 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Budrienė

Šiaulių teritorinės ligonių kasos

Administravimo skyriaus vyriausioji specialistė

Tel. (8 41) 596135

El. p. irena.budriene@vlk.lt 

 

Ligonių kasos kviečia:

 

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba 8 700 88888.