Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šiandien iššūkiai žmogaus sveikatai ir gerovei bus aptarti Kelmėje vykstančioje konferencijoje
Naujienos
Šiandien iššūkiai žmogaus sveikatai ir gerovei bus aptarti Kelmėje vykstančioje konferencijoje
2019-12-07
Šiaulių teritorinės ligonių kasos (TLK) vadovė, Šiaulių universiteto docentė dr. Dalia Miniauskienė gruodžio 10 dieną pakviesta dalyvauti Kelmės visuomenės sveikatos biuro rengiamoje konferencijoje, kurioje skaitys pranešimą apie ligų prevencijos programų vykdymą Šiaulių TLK veiklos zonoje. Visuomenės sveikatai skirta konferencija Kelmėje kasmet sulaukia didelio bendruomenės susidomėjimo: joje pranešimus skaito žinomi šalyje sveikatos mokslų korifėjai, medikai, vietos šviesuoliai, politikai.
 
Konferencijoje pranešimą apie Klimato kaitos įveikimo įsipareigojimus, pirminę sveikatos priežiūrą, visuotinę sveikatos priežiūros aprėptį ir įrankius įgyvendinant Jungtinių Tautų (JT) darnaus vystymosi tikslus ir uždavinius skaitys Vytenis Povilas Andriukaitis, 2014-2019 m. Europos Sąjungos komisaras, atsakingas už sveikatą ir maisto saugą. 
 
Apie JT darnaus vystymosi tikslų įgyvendinimą siekiant žmogaus sveikatos ir gerovės konferencijoje pasisakys Ingrida Zurlytė, Pasaulio sveikatos organizacijos atstovybės Lietuvoje vadovė. Savo dvidešimties metų darbo patirtimi Kelmės visuomenės sveikatos biure dalysis šios įstaigos direktorė Lina Balčiūnienė.
 
Į Klimato kaitos poveikį visuomenės sveikatai dėmesį atkreips docentas dr. Justas Kažys iš Vilniaus universiteto Geomokslų instituto, apie globalizacijos reikšmę tarpasmeniniams santykiams kalbės Vilniaus miesto psichikos sveikatos centro gydytoja psichiatrė Ona Davidonienė.
 
Lietuvos moksleivių gyvensenos, sveikatos situaciją ir tendencijas pristatys prof. dr. Kastytis Šmigelskas iš Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Sveikatos tyrimų instituto. Apie „Auksines insulto minutes“ – žingsnį į priekį kuriant sveikatos kultūrą Lietuvoje pasisakys Respublikinės Šiaulių ligoninės skubiosios medicinos gydytojas, Vidaus kontrolės grupės vadovas ir medicinos auditorius Martynas Gedminas. Į Lietuvos gamtoje sutelkto potencialo reikšmę žmogaus sveikatai ir žmogaus svarbą gamtai kalbės farmakologas, fitoterapeutas Virgilijus Skirkevičius.
 
Šiaulių teritorinės ligonių kasos informacija
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.