Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > VLK lankėsi Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjai Aira Mečėjienė ir Šarūnas Narbutas
Naujienos
VLK lankėsi Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjai Aira Mečėjienė ir Šarūnas Narbutas
2014-12-19

Šiandien VLK lankėsi Prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėjai Aira Mečėjienė ir Šarūnas Narbutas, kurie domėjosi sveikatos priežiūros srities aktualijomis, 2015 metų prioritetais, kitų metų PSDF biudžetu ir kitais svarbiais klausimais. 


 DSC_0850.JPG

Iš kairės: Prezidentės patarėjas Šarūnas Narbutas, Prezidentės patarėja Aira Mečėjienė, laikinai VLK direktoriaus pareigas einantis Gintaras Kacevičius, Biudžeto planavimo skyriaus vedėjqa Simona Adamkevičiūtė. Nuotr. VLK 


 Šio susitikimo metu aptartas 2015 m. PSDF biudžetas ir kokioms sritims paskirstytos jo lėšos. Taip pat diskutuota apie būtinosios ir gyvybę gelbstinčios pagalbos apmokėjimą. Aptartos ir gydymosi užsienyje aktualijos bei apmokėjimas. Kalbėta ir apie tai, kaip kitais metais bus apmokamos prioritetinės paslaugos, pristatytos naujai perskaičiuotos tam tikrų gydymo paslaugų kainos. Diskutuota ir apie naujų inovatyvių vaistų kompensavimą, transplantacijos operacijas ir jų apmokėjimą. 
 

DSC_0852.JPG
 Iš kairės: VLK Informacinių technologijų departamento direktorius Aurimas Baliukevičius, VLK direktoriaus pavaduotoja Neringa Bernotienė ir VLK Sveikatos priežiūros paslaugų departamento direktorius Viačeslavas Zaksas. Nuotr. VLK 

 

Prezidentės patarėjai atkreipė dėmesį ir į tai, kaip svarbu, kad pacientai galėtų gauti kuo daugiau reikiamos informacijos apie jiems suteiktas paslaugas gydymo įstaigose, už kurias apmokama PSDF lėšomis.

    Tuo tikslu VLK pristatė, kas yra nuveikta šioje srityje. VLK vadovybė papasakojo, kad jau kuris laikas sėkmingai pacientams yra išduodamos specialios popierinės ataskaitos apie tai, kokios paslaugos jiems buvo suteiktos gydymo įstaigose ir kiek jos kainavo. Jie tai pat pasakojo, kad tokią informaciją galima rasti ir prisijungus prie el. bankininkystės bei per elektroninės valdžios vartus.

    Šiame susitikime vienareikšmiškai sutarta, kad pacientai turi gauti kiek galima daugiau informacijos ne tik apie jiems suteiktas gydymo paslaugas, apmokėtas PSDF lėšomis, bet ir apie tai, kokias paslaugas jie gali gauti nemokamai. Todėl tuo tikslu VLK stengiasi kuo dažniau informuoti visuomenę per žiniasklaidos priemones, rengiamas socialines akcijas, per elektronines ryšio priemones ir kitokias iniciatyvas.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

 

Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
    Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos

telefono numeriu 8 700 88888.

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt