Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Šalį garsinantys sportininkai kviečia gyventi sveikai
Naujienos
Šalį garsinantys sportininkai kviečia gyventi sveikai
2014-12-12

Prasideda socialinė akcija „Aplenk ligą“, kurios ambasadoriais tapo olimpinė ir pasaulio čempionė Laura Asadauskaitė (penkiakovininkė), pasaulio ir Europos čempionė Donata Vištartaitė (irkluotoja), pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė Ieva Serapinaitė (penkiakovininkė) bei Lietuvos ir Lietuvos žaidynių čempionas Vladislavas Sosnovskij (penkiakovininkas). Šios sporto žvaigždės kviečia žmones aktyviau rūpintis savo ir artimųjų sveikata, nemokamai išsitirti dėl vėžio, sveikai gyventi ir nebūti abejingais gerai savijautai.

 

 047.jpg

Socialinę akciją „Aplenk ligą" žurnalistams pristatė jos organizatoriai ir partneriai. VLK nuotr.

 

Tuo tikslu surengta speciali meninė fotosesija. Jos metu šie sportininkai, pasitelkdami įvairias menines ir medicinines priemones, žiniasklaidai ir visuomenei pasakojo, kaip svarbu nuolat rūpintis savo sveikata, kad netektų varstyti gydymo įstaigų durų dėl rimtų sveikatos problemų. Būtent šios fotosesijos metu duotas startas socialinei akcijai „Aplenk ligą", kuri truks keletą mėnesių. Prie jos vėliau prisijungs ir kiti sportininkai.

035.jpg 

 Olimpinė ir pasaulio čempionė (penkiakovininkė) Laura Asadauskaitė.VLK nuotr.

 

Akcijos „Aplenk ligą" iniciatoriai – Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) ir Lietuvos Tautinis olimpinis komitetas (LTOK), partneris – Vilniaus miesto „Centro poliklinika", kur vyko ši fotosesija.

 

Laikinai VLK direktoriaus pareigas einančio Gintaro Kacevičiaus teigimu, taip netradiciškai siekiama paskatinti žmones nuolat rūpintis savo ir artimųjų sveikata, sveikai gyventi ir nepamiršti laiku apsilankyti pas gydytojus.

 

Ieva Serapinaitė.JPG 

Pasaulio jaunimo prizininkė ir jaunių pasaulio čempionė Ieva Serapinaitė (penkiakovininkė).VLK nuotr.

 

„Mūsų bendras tikslas – kilnus. Mes siekiame išsaugoti kuo daugiau gyvybių, užbėgti už akių vienai klastingiausių šio amžiaus ligų – vėžiui, sugrąžinti šypsenas į tų žmonių veidus, kurių artimieji sėkmingai pasveiko. Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių pasinaudotų valstybės suteiktomis galimybėmis nemokamai išsitirti dėl krūties, gimdos kaklelio, storosios žarnos, prostatos vėžio bei širdies ir kraujagyslių ligų. Kviečiame aktyviau naudotis ir kitomis paslaugomis gydymo įstaigose, už kurias sumoka ligonių kasos Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis bei nemokėti iš savo kišenės",- tvirtino G. Kacevičius.

 

LTOK prezidentė Daina Gudzinevičūtė tvirtino, kad šis projektas – savotiška sportininkų duoklė šaliai. „Džiugu tai, kad sportininkai prie visuomenės stiprinimo prisideda ne tik rodydami sportiškumo pavyzdį, bet ir dalyvaudami tokiuose projektuose bei skatindami į rūpinamąsi sveikata pažvelgti ir prevenciškai", – teigė D. Gudzinevičiūtė.

 

VLK direktoriaus pavaduotojos Neringos Bernotienės teigimu, fotosesijos metu įamžinti savo pasiekimais Lietuvą garsinantys sportininkai ir toliau kvies žmones rūpintis savimi ir artimiausiais.

 

„Bus sukurti vaizdo klipai, kurie bus transliuojami didžiųjų miestų viešajame transporte, interneto erdvėse, gydymo įstaigų vaizdo ekranuose. Taip pat bus sukurta speciali fotografijų paroda, kuri keliaus per visą Lietuvą – po aukščiausias šalies institucijas, gydymo įstaigas, socialinius partnerius. Tad sportininkų skelbiama žinia gyventi sveikai bus skleidžiama labai plačiai", – pasakojo N. Bernotienė.

 

Donata Vištartaitė.JPG 

Pasaulio ir Europos čempionė (irkluotoja) Donata Vištartaitė. VLK nuotr.

 

Centro poliklinikos direktorius dr. Kęstutis Štaras tiki, kad tokios akcijos padės populiarinti prevencines programas.

 

„Mes savo ruožtu taip pat parodėme iniciatyvą ir nuo naujų metų suteikiame gyventojams galimybę Centro poliklinikoje profilaktiškai sveikatą pasitikrinti ir šeštadieniais. Pacientų patogumui planuojame vieną šeštadienį per mėnesį ar kartą per ketvirtį sudaryti galimybes apsilankyti poliklinikoje pas atitinkamus gydytojus ir pasitikrinti pagal prevencines programas, taip pat gauti dietologo bei burnos higienisto paslaugas",– teigė K. Štaras.

 

052.jpg 

 Nuotrauka atminčiai. VLK nuotr. 

 

Lietuvoje vykdomos prevencinės programos

 

ProgramaPrograma skirtaProgramos priemonės
Gimdos kaklelio piktybinių navikų prevencinė programa

Moterims

nuo 25 iki 60 m.

Kartą per 3 metus pacientei atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientė sveika, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Krūties vėžio prevencinė programa

Moterims

nuo 50 iki 70 m.

Kartą per 2 metus pacientei atliekamas mamografinis tyrimas, gavus šeimos gydytojo siuntimą, gydymo įstaigoje, turinčioje mamografijos įrenginį. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientė sveika, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Priešinės liaukos (prostatos) vėžio ankstyvosios diagnostikos  programaVyrams nuo 50 iki 75 m. ir vyrams nuo 45 m., jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiuKartą per 2 metus pacientui atliekamas kraujo tyrimas, parodantis prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje. Jei tyrimo atsakymas geras – pacientas sveikas, jei atsakymas leidžia įtarti patologiją – šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Storosios žarnos vėžio ankstyvosios diagnostikos programa50–74 m. žmonėmsKartą per 2 metus pacientui atliekamas slapto kraujavimo testas. Jei tyrimo atsakymas neigimas – pacientas sveikas, jei atsakymas teigiamas– šeimos gydytojas išduoda siuntimą pas gydytoją specialistą, diagnozei patikslinti.
Širdies ir kraujagyslių ligų  prevencinė programa

Vyrams nuo 40 iki 55 m. ir moterims nuo 50 iki 65 m.

 

Kartą per 1 metus šeimos gydytojas nustato rizikos veiksnius ir, jei reikia, sudaro individualų širdies ir kraujagyslių ligų prevencijos planą. Prireikus jis siunčia pacientą į specializuotus centrus išsamiau ištirti,  jei reikia  – skiriamas gydymas.
Vaikų krūminių dantų dengimo silantinėmis medžiagomis finansavimo programa

Vaikams

nuo 6 iki 14 m.

Vaikų krūminius dantis silantais – specialia apsaugine medžiaga nuo dantų ėduonies, gali padengti gydytojai odontologai arba burnos higienistai.

 

Kontaktai žiniasklaidai:
     Lina Bušinskaitė
    Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos
    Ryšių su visuomene skyriaus vedėja
    Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445
    El. paštas lina.businskaite@vlk.lt 

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos

telefono numeriu 8 700 88888.
 
     Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Taip socialinės akcijos „Aplenk ligą" startą užfiksavo ELTOS fotografas Dainius Labutis:

APLENK LIGA DALYVIAI DAINIAUS LABUCIO NUOTR.jpg 

 

APLENK LIGA SPORTININKAI 1 DAINIAUS LABUCIO NUOTR.jpg 

 

VISTARTAITE ASADAUSKAITE SOSNOVSKIJ SERAPINAITE DAINIAUS LABUCIO NUOTR.jpg 

 

 ASADAISKAITE N DAINIAUS LABUCIO N.jpg

 ASADAUSKAITE DAINIAUS LABUCIO NUOTR.jpg

asadauskaite sypsosi 2 dainiaus labucio.jpg 

 

elta vistartaite dainiaus labucio.jpg 

SERAPINAITE DAINIAUS LABUCIO NUOTR.jpg 

 

 

SOSNOVSKIJ DAINIAUS LABUCIO NUOTR.jpg 

 

 

vistartaite 1 dainiaus labucio n.jpg 

 

VISTARTAITE ASADAUSKAITE SOSNOVSKIJ SERAPINAITE 2 DAINIAUS LABUCIO NUOTR.jpg