Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Įgyvendinami Konkurencijos tarybos pasiūlymai skatinti konkurenciją vaistų rinkoje
Naujienos
Įgyvendinami Konkurencijos tarybos pasiūlymai skatinti konkurenciją vaistų rinkoje
2017-03-07

 

Nuo šių metų kovo 16-osios vaistų bei medicinos pagalbos priemonių gamintojams bei jų atstovams nebus pasiekiama Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių klasifikatoriaus informacija. Ši informacija bus skelbiama ir toliau, tačiau liks prieinama tik vaistinėms. Toks sprendimas priimtas atsižvelgiant į Konkurencijos tarybos siūlymą, kuriuo siekiama skatinti vaistinių preparatų bei medicinos pagalbos priemonių gamintojų tarpusavio konkurenciją.

 

Konkurencijos taryba kompensuojamųjų vaistinių preparatų tyrimą pradėjo 2015 metų gegužę, atsižvelgusi į vaistų rinkos svarbą vartotojams ir siekdama įvertinti, ar teisinis reguliavimas sudaro visas sąlygas veiksmingai konkurencijai kompensuojamųjų vaistų rinkoje. Praėjusių metų pabaigoje Konkurencijos taryba pateikė tyrimo išvadas, kuriose pažymėjo, kad konkurenciją gali riboti komerciškai jautrios informacijos mainai, kai informacija apie galutines vaistų ar medicinos pagalbos priemonių (MPP) kainas yra skelbiama Kompensuojamųjų vaistinių preparatų ir medicinos pagalbos priemonių klasifikatoriuje.

 

Klasifikatoriuje nurodomos mažmeninės vaistų ir MPP kainos, pacientų priemokų dydžiai pritaikius nuolaidą bei nuolaidų taikymo trukmė. Iki šiol vaistų gamintojams ar jų atstovams buvo pasiekiama informacija ne tik apie savo atstovaujamų vaistų ar medicinos pagalbos kainas, bet ir konkurentų skelbiama informacija apie vaistų ar medicinos pagalbos priemonių kainas pritaikius nuolaidą.

 

Įvertinus Konkurencijos tarybos rekomendacijas, nuo šių metų kovo 16 d. įsigalios sveikatos apsaugos ministro įsakymu patvirtintas Nuolaidos paciento priemokai už kompensuojamąjį vaistinį preparatą ir kompensuojamąją medicinos pagalbos priemonę apskaičiavimo ir taikymo tvarkos aprašo pakeitimas pagal kurį klasifikatorius bus skelbiamas ir prieinamas tik sutartis su ligonių kasomis sudariusioms vaistinėms, kad jos gyventojams galėtų pasiūlyti vaistus ir medicinos pagalbos priemones su mažiausia priemoka.

 

Tikimasi, kad įgyvendinus Konkurencijos tarybos rekomendaciją padidės paskatos konkuruoti ir imtis savarankiškų kainodaros sprendimų, kas sąlygos vaistų kainų mažėjimą.

 

Kontaktai žiniasklaidai:

Irena Džiužaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos

Ryšių su visuomene skyriaus vedėjo pavaduotoja 

Tel. (8 5) 237 0717

El. paštas irena.dziuzaite@vlk.lt

 

Kviečiame apsilankyti VLK profilyje Facebook: https://www.facebook.com/vlk.lt

 

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.

 ​