Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Į susirinkimą pakviesta dėl dantų protezavimo naujovių
Naujienos
Į susirinkimą pakviesta dėl dantų protezavimo naujovių
2019-10-18
Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjunga į savo narių rudeninį susirinkimą pakvietė ir ligonių kasos atstovą. Jo paprašyta detaliau paaiškinti įvairias naujoves, susijusias su dantų protezavimu, kompensuojamu Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto lėšomis.
 
Panevėžio teritorinės ligonių kasos (TLK) Gyventojų  aptarnavimo skyriaus vedėja Sigita Paulauskienė šios pacientų organizacijos narius pirmiausia informavo, kad nuolat didėjant lėšoms, skiriamoms senatvės pensininkų, žmonių su negalia, asmenų, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos, taip pat vaikų dantims protezuoti, ir keičiantis dantų protezavimo tvarkai, per pastaruosius metus labai sutrumpėjo laukiančiųjų dantų protezavimo eilės visose savivaldybėse. Pavyzdžiui, Panevėžio miesto savivaldybėje, ši eilė ilgą laiką buvo apie 10 metų, o dabar ji sutrumpėjusi iki 2,5 metų ir dar trumpės. Šį faktą auditorija priėmė su nuostaba.
 
Susirinkusieji ne mažiau nustebę klausėsi ir apie kitus pasikeitimus teikiant dantų protezavimo paslaugą: apie naujovę, leidžiančią dėl paslaugos reikiamumo kreiptis į bet kurį sveikatos priežiūros įstaigos, turinčios licenciją teikti odontologinės priežiūros (pagalbos) paslaugas ir sudariusios sutartį su TLK, gydytoją odontologą; galimybę baigti protezuoti dantis per 3 metus, nebeatidedant paslaugos teikimo; ligonių kasų siunčiamus neregistruotus laiškus asmenims, laukiantiems eilėje ir kt.
 
S. Paulauskienė pažymėjo, kaip dabar, sparčiai judant eilei, svarbu nepavėluoti baigti protezuoti dantis savo lėšomis ir ligonių kasai pristatyti sąskaitas, kol TLK dar neišsiuntė asmeniui pažymos (antrojo laiško), kad atėjo eilė protezuoti dantis arba gauti kompensaciją už protezavimą savo lėšomis. Ne mažiau svarbu pasirūpinti, kad būtų tvarkingos pašto dėžutės, kad ligonių kasai būtų pranešta apie pasikeitusį adresą ar banko sąskaitą, kad mirus asmeniui, įrašytam į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašą ir protezavusiam dantis savo lėšomis, paveldėtojai kreiptųsi į ligonių kasą atsiimti kompensacijos.  
 
Susitikimo dalyviai teiravosi, kaip sužinoti, ar odontologas yra sudaręs sutartį su TLK, ką daryti, jei dėl sveikatos problemų nėra galimybės pradėti dantų protezavimo gavus ligonių kasos kvietimą, jei po protezavimo praėjus pusmečiui sulūžta dantų protezas, o gydytojas, suteikęs paslaugą, yra išvykęs dirbti į kitą miestą. Tikslintasi, kuriems onkologiniams ligoniams dantys gali būti protezuojami be eilės, klausta, kaip elgtis, jei protezuojant neišnaudojama galima didžiausia kompensuojama suma, kada galima pakartotinai įsirašyti į eilę (sąrašą), kodėl kreipiantis informacijos į įstaigas neįgaliojo pažymėjimas nelaikomas asmens tapatybės dokumentu ir kt.  
 
Panevėžio TLK atstovė išsamiai atsakė į susirinkusiųjų klausimus, o detalesnės informacijos kvietė kreiptis asmeniškai atvykstant į įstaigą ar skambinant telefonu, rašant elektroninį laišką.
 
Panevėžio krašto žmonių su negalia sąjungos nariams palikta ligonių kasų lankstinukų.

Panevėžio teritorinė ligonių kasa
 
Ligonių kasos kviečia:

Rūpimus klausimus galima pateikti info@vlk.lt arba (8 5) 232 2222.