Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Naujienos > Į Privalomojo sveikatos draudimo tarybą įtraukta SAM kanclerė O. Vitkūnienė
Naujienos
Į Privalomojo sveikatos draudimo tarybą įtraukta SAM kanclerė O. Vitkūnienė
2018-11-21

​Ministrų kabinetas pritarė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) siūlymui į Privalomojo sveikatos draudimo (PSD) tarybos sudėtį įtraukti laikinąją SAM kanclerę, Asmens sveikatos departamento Pirminės sveikatos priežiūros ir slaugos skyriaus vedėją Odetą Vitkūnienę. Ji pakeis iki šiol taryboje dirbusią SAM Sveikatos strateginės plėtros skyriaus vedėją Rimą Vaitkienę.

 

Pagal dabar galiojančią tvarką, Vyriausybė į PSD tarybą deleguoja penkis valstybės institucijų atstovus: Sveikatos apsaugos ministerijos, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos, Finansų ministerijos, Vyriausybės kanceliarijos ir Valstybinės ligonių kasos prie SAM (VLK). Iš viso tarybą sudaro 15 narių: penki draudėjų (darbdavių) atstovai, penki apdraustųjų atstovai bei minėtų valstybės institucijų atstovai.

 

 VLK nuotrauka.

 

Pagrindinės Tarybos, kaip patariamosios institucijos, funkcijos – teikti SAM siūlymus ir išvadas dėl asmens sveikatos priežiūros paslaugų, apmokamų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto, PSDF biudžeto sudarymo bei paskirstymo, teritorinių ligonių kasų ir gydymo įstaigų sutarčių bei teritorinių ligonių kasų ir vaistinių sutarčių sudarymo tvarkos, nagrinėti VLK finansinę ir ekonominę veiklą, kitus privalomojo sveikatos draudimo klausimus.

 

Su PSD tarybos sudėtimi, nuostatais, protokolais bei nutarimais galima susipažinti čia.

 

SAM Spaudos tarnyba