Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Korupcijos prevencija > Nebūkite abejingi – praneškite apie galimą korupciją
Nebūkite abejingi – praneškite apie galimą korupciją
Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos (toliau – VLK) siekia užtikrinti veiklos skaidrumą, mažinti savo darbuotojų korupcijos ir kitos nesąžiningos veiklos pasireiškimo lygį, identifikuojant ir prevenciškai valdant darbuotojų korupcijos ir kitos nesąžiningos veiklos riziką. 
 
Kiekvienas asmuo turi teisę pateikti informaciją apie VLK darbuotojų daromas ar ketinamas daryti korupcinio pobūdžio nusikalstamas veikas, drausminius nusižengimus ar kitus teisės pažeidimus.
 
Korupcijos ir kitos nesąžiningos veiklos prevencijoje galite dalyvauti ir Jūs! Jeigu turite informacijos, susijusios su VLK darbuotojų korupcine ir kita nesąžininga veikla, praneškite mums! Pageidautina, kad rašydami nurodytumėte asmens, kurio veiksmus skundžiate, vardą ir pavardę, pareigas ir skundžiamus veiksmus, kuriuos manote esant korupcinio pobūdžio.
 
Gauti pranešimai nagrinėjami vadovaujantis Asmenų prašymų nagrinėjimo ir jų aptarnavimo viešojo administravimo institucijose, įstaigose ir kituose viešojo administravimo subjektuose taisyklėmis (patvirtintomis Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2007-08-22 nutarimu Nr.875).
 
Visa gauta informacija apie galbūt neteisėtus VLK darbuotojų veiksmus ar kitus pažeidimus priskiriama viešai neskelbtinai ir neteiktinai informacijai. Tai reiškia, kad tarnautojai, dirbantys su informacija, užtikrins asmens duomenų ir suteiktos informacijos konfidencialumą. Gauta informacija nebus viešai skelbiama, perduota pažeidimą planuojantiems daryti, darantiems, padariusiems ar tretiesiems asmenims.
 
Jei paliksite savo kontaktinius duomenis, už pranešimo tyrimą atsakingas asmuo susisieks su Jumis, kad patikslintų įvykio aplinkybes ir informuotų apie tyrimo eigą.

 

Pranešimo būdai:
• pasitikėjimo telefonu (8 5) 237 0700;
• elektroniniu paštupasitikiu@vlk.lt;
• raštu: Valstybinė ligonių kasa prie Sveikatos apsaugos ministerijos, Europos a. 1, LT-03505 Vilnius;
• tiesiogiai atvykus į Valstybinę ligonių kasą prie Sveikatos apsaugos ministerijos, adresu Europos a. 1, Vilnius (darbo valandomis);
• informaciją pateikiant Lietuvos Respublikos Sveikatos apsaugos ministerijai;
• informaciją pateikiant Lietuvos Respublikos specialiųjų tyrimų tarnybai 

 
Atkreipiame dėmesį, kad už šmeižtą ar melagingą kito asmens kaltinimą nusikaltimo padarymu yra numatyta baudžiamoji atsakomybė.


 

 

Atnaujinta: 2020-06-29