Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Dažniausiai užduodami klausimai > Apie privalomąjį sveikatos draudimą auginant vaiką (-us)
Apie privalomąjį sveikatos draudimą auginant vaiką (-us)

Kodėl tikrindama savo draudimą elektroniniu būdu (VLK interneto svetainėje www.vlk.lt), įrašius savo asmens duomenis, gaunu atsakymą NEDRAUSTAS? Aš auginu vaiką, neturintį 8 m., todėl turiu teisę į draudimą valstybės lėšomis.

 

Vienas iš tėvų (įtėvių), auginantis namuose vaiką iki aštuonerių metų arba du ar daugiau nepilnamečių vaikų ir pageidaujantis būti draudžiamas privalomuoju sveikatos draudimu valstybės lėšomis, teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyriui turi pranešti apie šeimos pasirinkimą ir pateikti savo asmens tapatybės dokumentą bei auginamo vaiko (-ų) asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų duomenis.

 

Konsultuotis su ligonių kasų specialistais privalomojo sveikatos draudimo nustatymo ir dokumentų pateikimo klausimais galima telefonu (8 5) 232 2222. Detalios informacijos taip pat galite kreiptis į Jums artimiausios teritorinės ligonių kasos Gyventojų aptarnavimo skyrių. Adresai ir telefonai nurodyti interneto puslapyje: http://www.vlk.lt/struktura-ir-kontaktai/teritorines-ligoniu-kasos/

Atnaujinta: 2020-08-06