Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Dažniausiai užduodami klausimai > Medicininės reabilitacijos paslaugos
Medicininės reabilitacijos paslaugos

Kur būtų galima rasti ligų kodų sąrašą, pagal kurį vaikui yra skiriamas sanatorinis gydymas (reabilitacija)? Gal galėtumėte pateikti nuorodą?

 

Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2008 m. sausio 17 d. įsakymu Nr. V-50 „Dėl medicininės reabilitacijos ir sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo organizavimo" yra nustatyta vaikų atrankos ir siuntimo į medicininės reabilitacijos bei sanatorinio gydymo sveikatos priežiūros įstaigas tvarka. Minėtu įsakymu taip pat nustatyti medicininės reabilitacijos paslaugų vaikams teikimo bei vaikų sanatorinio (antirecidyvinio) gydymo bendrieji ir specialieji reikalavimai.  

  

Pirmiau minėtuose specialiuosiuose reikalavimuose yra nurodytos diagnozės bei ligų kodai pagal Tarptautinę statistinę ligų ir sveikatos sutrikimų klasifikaciją TLK-10-AM, pagal kuriuos vaikui gali būti skiriamos medicininės reabilitacijos paslaugos. Apie jų reikalingumą sprendžia fizinės medicinos ir reabilitacijos gydytojas, konsultacijos metu įvertinęs vaiko diagnozę, taikytą gydymą, ligos sunkumo laipsnį, biosocialinių funkcijų sutrikimo lygį, galimas kontraindikacijas bei kitus aktualius duomenis.

 

Teisės akto nuoroda ​https://www.e-tar.lt/portal/lt/legalAct/TAR.528500FDBAEE/ovJYGebkQl

 

 

 

Atnaujinta: 2020-08-06