Skip Navigation LinksValstybinė ligonių kasa > Dažniausiai užduodami klausimai > Apie privalomąjį sveikatos draudimą nutraukus darbo santykius
Apie privalomąjį sveikatos draudimą nutraukus darbo santykius

Kiek laiko galioja privalomasis sveikatos draudimas išėjus iš darbo?

 

Jei išėjote iš darbo, t.y. nutraukėte darbo santykius, Jums privalomasis sveikatos draudimas galioja iki darbo santykių nutraukimo mėnesio paskutinės dienos.

 

Jeigu yra išmokama išeitinė išmoka arba išeitinė kompensacija, privalomasis sveikatos draudimas galioja tiek mėnesių, už kiek nutraukiančiam darbo santykius yra išmokėta išeitinė išmoka arba išeitinė kompensacija.

 

Pasibaigus privalomojo sveikatos draudimo galiojimui Jūs dar vieną mėnesį turėsite teisę gauti sveikatos priežiūros paslaugas, kompensuojamuosius vaistus ir medicinos pagalbos priemones, kurių išlaidos kompensuojamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšomis. Tačiau garantija gauti paslaugas neatleidžia nuo prievolės sumokėti privalomojo sveikatos draudimo įmoką už papildomą mėnesį. Jei neįsidarbinsite ir nepateksite į valstybės lėšomis draudžiamų asmenų sąrašus, papildomo mėnesio įmoką turėsite sumokėti iki einamojo mėnesio paskutinės dienos.

 

Dėl privalomojo sveikatos draudimo įmokų dydžių, įmokos kodų ir mokėjimo tvarkos siūlome kreiptis į Sodrą, kuri administruoja privalomojo sveikatos draudimo įmokas.

Atnaujinta: 2018-12-04